Hromada slz a třetí místo v krajském kole florbalu

30.11. 2018

Ve čtvrtek 29. listopadu brzy ráno vyrazil dívčí florbalový tým naší školy na krajské kolo do Českých Budějovic bojovat o prvenství s vítězi jednotlivých okresů Jihočeského kraje. Turnaje se zúčastnilo 7 družstev ze základních škol rozdělených do dvou skupin. První skupina: ZŠ Kaplice, ZŠ Třeboň, ZŠ Č. Budějovice a naše škola. Druhá skupina: ZŠ Katovice, ZŠ Písek a ZŠ Zliv.

Naše děvčata nastoupila v prvním zápase proti ZŠ Třeboň a ujala se vedení ve třetí minutě utkání, ale 25 sekund před koncem zápasu obdržela vyrovnávací branku na 1:1. To byla jediná branka za celý turnaj, kterou naše družstvo v základní hrací době obdrželo. V obraně a v brance pracovala děvčata na výbornou. V dalších zápasech porazila družstva ZŠ Kaplice 1:0 a ZŠ Č. Budějovice 2:0, do bojů o celkové prvenství v turnaji tak postoupila z 1. místa ve skupině.

Do semifinále nastoupilo naše družstvo proti ZŠ Písek, které se na nás dobře připravilo a překvapivě udrželo remízu 0:0, přestože se hrálo většinu času na jejich polovině hřiště. Došlo na samostatné nájezdy po třech na každé straně. Ty také nerozhodly. Dále tedy rozhodovaly pevné nervy a „náhlá smrt“ při nájezdech. Děvčata se střídala jak na běžícím páse a rozhodnutí přinesla až čtvrtá série nájezdů. Náš soupeř dokonal překvapení a postoupil do finále, kde pak následně podlehl ZŠ Kaplice.

V našem družstvu po této porážce zavládlo veliké zklamání a došlo i na slzy jako hrom. V zápase o 3. místo však přeci jen našla děvčata přes toto zklamání zbytek vůle po vítězství a třetí místo v krajském kole vybojovala. Děvčata odevzdala na palubovce všechny své síly a hlavně bojovala i za svou spoluhráčku Pavlu F., která se zranila v úvodu druhého utkání a nemohla nastoupit do dalších bojů.

Všem děvčatům děkuji za vzornou reprezentaci naší školy.

Sestava: L. Nejedlá, K. Holasová, K. Viturková, K. Šimečková, A. Stiborová, N. Kyptová, P. Forsztáková, V. Marešová, A. Kostečková, N. Faustová, M. Kipielová a Z. Havlíková

Jan Holas