Exkurze devátých tříd k volbě povolání

07.11. 2015

My, žáci devátých tříd prožíváme poslední rok školní docházky. Pak se rozletíme do světa a budeme v dalším studiu pokračovat na učňovských oborech či středních odborných školách. Rozhodnutí, kde budeme dále pokračovat, není jednoduché. Někteří z nás už mají o svém dalším osudu jasno, ale je mezi námi mnoho takových, kteří nejsou rozhodnutí a stále váhají.

Z tohoto důvodu pro nás naše škola zorganizovala návštěvu prezentačních akcí středních škol a učňovských středisek, které se konaly 20. 10. v Táboře v hotelu Palcát a 21. 10. v Českých Budějovicích na výstavišti. Do Tábora jsme jeli vlakem a do Českých Budějovic autobusem. Prezentaci některých škol jsme vnímali velmi kladně, jiných zase méně, ale celkový dojem byl velice dobrý. Nám „nerozhodnutým‘‘ tyto akce určitě pomohly a otevřely oči. Ti ostatní se mohli ujistit, že jejich rozhodnutí je správné. Domů jsme si přivezli spoustu reklamních materiálů, které ještě určitě využijeme.

Děkujeme tímto naší škole, že nám takto pomáhá v rozhodování o našem dalším osudu. Jsme rádi, že učitelům nejsme lhostejní a že jim na nás záleží.

Tereza Vojtová 9. B