Dvoudenní výlet 7.A

20.06. 2019

V úterý 4.6. – 5.6. 2019 se třída 7.A společně s paní uč. Bláhovou a paní uč. Ježkovou vydala na dvoudenní výlet do Starého Města pod Landštejnem.

Sraz byl na vlakovém nádraží v Soběslavi v 10:00 hod. ráno. Poté, co jsme se všichni dostavili, koupili jsme si jízdenky a nastoupili na vlak směr Veselí nad Lužnicí. Tam jsme přestoupili na vlak do Jindřichova Hradce. Odtud nás dovezl autobus až do našeho cíle – do Starého Města pod Landštejnem.

Když jsme došli do penzionu, rozdělili jsme se do pokojů a začali se zabydlovat.

Jakmile jsme se všichni ubytovali, byla na programu turistika. Vyrazili jsme na výlet do okolí. Cesta vedla lesem, v lese jsme míjeli staré vojenské bunkry  a na zpáteční cestě jsme se vykoupali v místním přírodním koupališti.

Po večeři jsme měli volno, a proto jsme hráli různé hry a bavili se.

V deset večer byla večerka, ale spousta z nás si se spolubydlícími stále povídala a dělali jsme hlouposti na apartmánu.

Ráno po snídani se uskutečnil výlet na hrad Landštejn, který byl asi hodinu cesty lesem. Z hradní věže byl výhled na celou Českou Kanadu. Byla to nádhera.

Po obědě jsme se téměř všichni pustili do balení a úklidu. Když paní učitelky zkontrolovaly naše uklizené apartmány, mohli jsme se vystěhovat.

Zpáteční cesta utekla jako voda a my byli zpět v Soběslavi, kde už na nás čekali rodiče.

Výlet se nám všem velmi líbil a moc děkujeme paní učitelce Bláhové a paní učitelce Ježkové, že pro nás tento výlet uspořádaly.

Nikola Pánková 7.A