Dvoudenní výlet 6.A

12.06. 2018

Dne 4.6 – 5.6 2018 se uskutečnil dvoudenní výlet, který pro žáky 6.A zařídila paní učitelka Romana Bláhová. Všichni žáci se na výlet velice těšili a už několik dní před odjezdem se domlouvali kdo, s kým bude bydlet.

V pondělí v 8 hodin ráno jsme se sešli na nádraží a vlakem jsme vyrazili směr Kamenice nad Lipou. Každý z nás si cestu vlakem užíval.

Když jsme dorazili do letního tábora Kalich, přidělili nám chaty a šli jsme se ubytovat. Chatky byly malé a útulné. V každé byly dvě palandy, stůl se židlí a veliká skříň.

Poté, co jsme se ubytovali, na nás čekal oběd. Byl řízek s bramborem. Po obědě jsme si odpočinuli a odpoledne strávili u vody. U rybníku byly dvě malé loďky, na kterých bylo možné se projet. Ten, kdo zrovna nebyl na lodích, skotačil ve vodě. Po čase stráveném u vody se dívky rozhodly jít na volejbalové hřiště a chlapci šli hrát kopanou. Den se chýlil ke konci a všichni jsme ulehli ke spánku.

Druhý den ráno jsme si dali snídani, po které každý z nás šel do chaty a začal balit a uklízet své věci. Po úklidu jsme vyrazili na fotbalové hřiště, kde jsme hráli kopanou. I paní učitelky nás přišly podpořit. Když jsme dohráli, šli jsme se naobědvat.

Odpoledne jsme strávili sportovními aktivitami. Ve tři hodiny jsme se odebrali zpět k vlakovému nádraží. Nasedli jsme na vlak směr Soběslav. Přijeli jsme kolem půl šesté. U vlaku na nás čekali rodiče.

Všichni jsme si výlet moc užili a děkujeme paní učitelce Romaně Bláhové, že pro nás tento výlet uspořádala. Byly to krásně strávené dva dny.

Nikola Pánková a Kateřina Čechurová 6. A