!!!9.B v Ostravě!!!

14.06. 2018

My, třída 9.B, jsme naplánovali společně s naším panem učitelem Mácou, s jeho manželkou a s paní učitelkou Hruškovou poslední velký výlet do Ostravy, který se konal od 3. do 5. června 2018.
   Naše cesta začínala na nádraží v Soběslavi, kde jsme čekali na rychlík, který nás odvezl do Prahy. V Praze jsme rychlým krokem přestoupili do nejrychlejšího vlaku Pendolino, který nás vezl tři hodiny deštěm do Ostravy. Čím dál jsme byli, tím více se kazilo počasí. Když jsme ale dorazili, bylo už jen zataženo a chladno. Hned jsme se vydali na ubytovnu a příjemně se zabydleli.
   Poté jsme vyrazili do Hrabyně na velký vojenský památník a také do jednoho dolu. Čekala nás spousta prohlídek a přednášek, které byly chvilkami trošku nudné, ale měly přece jen něco do sebe. Večer jsme také dostali večeři. Všichni jsme byli tento den vyčerpaní, jelikož byl náročný a na ubytovnu se vraceli až okolo jedenácti hodin večer.
   Druhý den byl daleko příjemnější a nenáročný, byl i teplý a slunečný. Ráno nás přivítala příjemná snídaně. Čekala nás další prohlídka Ostravy, většina z nás vylezla na velkou vyhlídkovou věž, ze které byla krásně Ostrava vidět. Rozchod na oběd jsme měli v obchodním centru. Poté někteří z nás zůstali na pokojích, někteří šli do ZOO a někteří i do kina na Deadpoola 2. Ať už jsme byli kdekoliv, bylo to skvělé.
   Třetí den ráno jsme už začali balit věci a vyklízet pokoje. Znovu nás čekala snídaně. Opět jsme měli rozchod a tentokrát v centru Ostravy, kdy jsme toho využili a šli, kam jsme chtěli. Poté jsme čekali na hlavním nádraží na naše Pendolino. Bohužel se kvůli výlukám i nejrychlejší vlak zpozdil a tím nám ujel rychlík z Prahy, který nás měl odvézt domů. V Praze jsme tedy čekali taky dost dlouho, několikrát se nám náhradní vlak zrušil, ale nakonec vše dobře dopadlo a všichni se dostali bez problémů domů.
   Tímto děkuji i za svou třídu panu učiteli Mácovi i jeho ženě, paní učitelce Hruškové a malinkému Matyáškovi, že to s námi vydrželi a vše krásně zorganizovali. Doufám, že jste si poslední výlet s námi užili tak, jako jsme si ho užili my.

za 9.B Aneta Jindrová