Výlet 5. tříd do Brna

14.06. 2022

Jelikož se na konci června rozloučí třídní učitelky Marcela Parisová a Marie Pšeničková se svými třídami, uspořádaly pro ně ve spolupráci s paní Valerií Novákovou dvoudenní výlet do Brna.
   První den žáci navštívili Pavilon Anthropos, které je součástí Moravského zemského muzea v Brně, kde absolvovali prohlídku speciálního pavilonu „Člověk a jeho rod“. Zde měli možnost zhlédnout nebývalé množství nálezů z nejranějších období lidských dějin.
   Výukový program „Óóó Indiáni“ přiblížil dětem zábavnou formou historii a kulturu původních obyvatel Severní Ameriky, zejména indiánských národů a kmenů. Žáci se seznamovali s každodenním životem Indiánů, rolí žen a mužů, výchovou dětí, obydlím, obživou, ošacením, řemeslným uměním, hrami a válečnictvím. Nejvíce je bavilo zkoušení
indiánských obleků a masek.
   Po návštěvě muzea se žáci přesunuli do zoologické zahrady, kde strávili téměř celé odpoledne. Pak následovala cesta na ubytování. Zde se všichni ubytovali, navečeřeli a posléze si zasportovali na jednom z místních sportovišť.
   Druhý den celá školní výprava zamířila do Vida, což je zábavný vědecký park u brněnského výstaviště, kde na nás čekalo přes 170 interaktivních exponátů. Unikátní stálá expozice je rozdělena do čtyř tematických celků: Planeta, Civilizace, Člověk a Mikrosvět. Žáci si je mohli projít a vyzkoušet. V Divadle vědy zhlédli 3D film Na křídlech ptáků a mohli se též zúčastnit
science show, nazvané Detonátor. Současně byl pro ně připraven výukový program Chytřejší než Holmes, ve kterém si žáci mohli prověřit své logické myšlení a schopnost spolupráce.
   Dvoudenní program v Brně byl nabitý, ale stálo to zato. Děti odjížděly domů spokojené, vzdělanější o řadu nových poznatků a plné nových dojmů. Přejeme jim touto cestou další takovéto společné výlety.

Marcela Parisová, Marie Pšeničková