Letní tábor v Dírné

15.08. 2019

Letošní letní dětský tábor v Dírné se nesl v duchu Harryho Pottera. Celkem 53 malých kouzelníků se účastnilo týdenní výuky na škole her a kouzel v Bradavicích (Dírné).
   Dírenský express vyzvedl kouzelníky v devět ráno na nástupišti 9 a ¾  u Základní školy Komenského v Soběslavi, aby je následně zavezl na místo výuky. Děti na táboře vyráběly kouzelnické pomůcky, létaly na koštěti, hledaly ztracené viteály a vypátraly Baziliškův poklad, míchaly kouzelné lektvary či zpívaly bradavickou hymnu. V parných dnech přišlo vhod koupání v Černém jezeře (místní rybník), vodní olympijské hry a zchlazení organismů za pomoci hasičů a jejich parádní vodní skluzavky. O velký zážitek se postarali vojáci, kteří povozili všechny účastníky na korbě tatry a zapůjčili k vyzkoušení robota k hledání min. Milým zpestřením byla také návštěva ochotných členů vodní záchranné služby zastoupených p . Beránkem a p. Klimtem. Jak se pohybovat ve vzduchu jinak než na koštěti nám s modely různých letadel bravurně a s podrobným výkladem předvedl p. Bodlák. I přes nabitý kouzelnický program děti stihly navštívit Prasinky (dírenskou samoobsluhu) a Kvikálkov (Červená Lhota), kde využily veškeré své kapesné. O jejich zábavu a spokojená bříška se staralo cca 13 vedoucích. Jsem si jistá, že na večerní zábavu ve Velké hodovní síni nebo čarodějnou noční stezku budeme všichni ještě dlouho vzpomínat.

Je nám velkým potěšením poděkovat všem sponzorům, díky kterým jsme si to mohli opravdu kouzelně užít.

FRISCH – VESELÍ NAD LUŽNICÍ – dřevo na topení

EFKO – zavařeniny

MADETA ČB – mléčné výrobky

SIKO – drobné dárky pro děti

POTRAVINY TRIO SOBĚSLAV – drobné dárky pro děti

INTERSNACK, a.s. – brambůrky

FONTEA a.s. – voda

Teufelberger spol s.r.o. - lana

p. Suchan - autodoprava, p.Průša ze Samosol a p. Wratislav z Dírné za umožnění tábora, p. Dvořák – nátěrové hmoty, p. Hrušková – med na všemi milované medové máslo, a všem ostatním.

Jitka Macháčková