Falešný patchwork (7.A)

20.12. 2015

Dne 10. 12 se naše třída sešla v učebně 7.A. Vyráběli jsme vánoční koule metodou zvanou falešný patchwork.

K výrobě jsme potřebovali kombinaci červené nebo modré a stříbrné stužky, špendlíky a polystyrénovou kouli.

S výukou našemu třídnímu učiteli Lukáši Lisovi pomáhala paní učitelka Kostrbová, která se s touto metodou již setkala. Paní učitelka nám vysvětlila postup a ukázala nám již hotové koule. Při pohledu na ně se nám všem zatajil dech. Zdálo se to příliš těžké. Ale zdání často klame. Postup byl téměř celý o překládání a zachycování obdélníčků ze stužky špendlíky do polystyrénové koule.

Náš pan učitel o sobě tvrdí, že není moc šikovný na ruční práce, ale při pohledu na nás si to také vyzkoušel. Při vyrábění panovala úžasná vánoční atmosféra a někteří si zazpívali koledy, které jsme si k práci pustili.

Vánoční patchworkové koule se povedly nám, ale i našemu učiteli. Doufám, že si někdy podobnou hodinu zopakujeme.

Barbora Sladovníková, 7.A