Beseda o nebezpečí kyberšikany

28.02. 2019

Ve dnech 26. a 27. 2. 2019 navštívil naši školu tiskový mluvčí Policie České republiky por. Mgr. Miroslav Doubek.
   Cílem jeho návštěvy bylo seznámit žáky 6., 7., 8. a 9. ročníků s problematikou kyberšikany a kyberkriminality. Pan Mgr. Doubek hovořil o kyberprostoru jako o místu, kde je páchána trestná činnost, jako příklady uvedl krádeže identity, sexuální útoky a vydírání nebo internetové podvody. Žáci se dozvěděli i o zdravotních a psychosociálních rizicích, o závislosti na sociálních sítích. Osmé a deváté ročníky zhlédly dvě videa, skutečné příběhy s tematikou kyberstalkingu.
   Na závěr besedy bylo žákům zdůrazněno, jak se této trestné činnosti bránit. Internet je sice fajn, ale i velice nebezpečný a zákeřný. Nebezpečí hrozí 24 hodin denně.

Tímto bych ráda poděkovala panu por. Mgr. Miroslavu Doubkovi za zajímavé a přínosné povídání o aktuální problematice.

Mgr. Věra Ježková