Basketbal starších žáků

První březnový týden se v soběslavských halách uskutečnil turnaj starších žáků v basketbale.

Jedenáct škol bylo rozděleno do dvou skupin. Naše škola obsadila v šestičlenné skupině  třetí místo po smolně prohraném zápase s Gynmáziem Tábor, které rozhodly až trestné hody.To nás odsoudilo k boji o 6. až 11. místo. Zde jsme nezaváhali a všechny soupeře včetně ZŠ Edvarda Beneše porazili. Konečné pěkné šesté místo mělo nepatrně hořkou příchuť, protože týmy z naší skupiny ovládly finálovou skupinu.

Školu reprezentovali žáci devátých tříd Michal Bláha, Ondřej Vácha, Viktor Valeš - nejlépe bránící hráč, Jan Frýda - nejlepší střelec, Pavel Doležal, Jan Nejedlý, Filip Laňka, Jan Kovář.

Vladimír Drachovský