7. A pomáhala uklízet les!

04.10. 2021

Ve čtvrtek 23.9. 2021 se žáci 7.A vydali vstříc do boje proti kůrovcové kalamitě. Namasírovali nohy, vyhrnuli rukávy a vyrazili za krásným dnem do tučapských lesů.

Nejprve jsme museli zdolat 6 km pěší chůze ze Soběslavi na Krotějov. Tam na nás čekal pan starosta Tučap spolu s lesním hospodářem, který nám vysvětlil pravidla hospodaření v lese. Popovídali jsme si o současném stavu našich lesů a různých škůdcích. Dopoledne jsme strávili úklidem větví po těžbě dřeva. Děti byly úžasné, práce jim šla dobře od ruky a zasloužily si velkou pochvalu zaměstnanců obce, kteří tam celou dobu pracovali s námi. Odměnou nám bylo opékání špekáčků a pro paní učitelku hodina lesního ticha, protože žáci si vyprosili volný rozchod. Naštěstí nikdo v hustých lesích nezabloudil a ve zdraví jsme se autobusem vrátili zpět do Soběslavi.

Dovolte mi ještě jednou moc poděkovat i tady veřejně dětem, protože odvedly úžasnou práci a dodaly mi spoustu energie pro další práci ve škole!

za 7. A Eva Havlová