Výlet do Techmania Science Center Plzeň

29.04. 2022

Děti ze 4.A, 4.B a 4 dívky ze třetích tříd se ve čtvrtek 21.4. 2022 vypravily do Techmania Science Center Plzeň. V 3D Planetáriu byl pro ně zajištěn program Země, Mars a 6 statečných. Děti se během komentované projekce na interaktivním glóbu dozvěděly plno informací o sluneční soustavě. Například, co všechno se do ní dá zařadit, kolik je planet a jaké je jejich rozdělení. Zjistily, zda bychom mohli žít na Marsu, proč nás zajímá právě „rudá planeta“, jaké jsou zde  podmínky pro přežití. Program byl veden formou prezentace a aktivit, které v dětech podnítily zájem o probírané téma. Zároveň děti prokázaly hodně znalostí.

V expozici Vesmír si potom děti vyzkoušely 27 interaktivních exponátů, které srozumitelnou formou představují řadu fyzikálních a astrofyzikálních jevů a fenoménů. Jsou zde prezentována témata, jako je hmotnost/tíha na planetách, sluneční soustava, Keplerovy zákony, tornáda, vulkanická činnost, fáze Měsíce, složení Země či složení Slunce.

V druhé části výletu se pak děti přesunuly do Expozice, kde bylo plno interaktivních exponátů. Díky nim se mohly dozvědět  o  různých přírodních  jevech a zákonitostech.

Ludmila Hrušková, Ilona Klimešová