Výlet 4.A do Prahy

Ráno v 7:05 jsme se sešli u školy a společně jsme vyrazili na vlakové nádraží. Vlak nám jel v 7:40. Předtím nám paní učitelka koupila jízdenky. Nastoupili jsme do vlaku, bohužel v něm nebyla kupé. Po deváté hodině jsme dojeli na Hlavní nádraží v Praze.

Naše první cesta vedla na Staroměstské náměstí k radnici, abychom se podívali na Orloj. Začal přesně v 10. Otevřela se okénka a procházeli apoštolové. Shromáždili jsme se u Mariánského sloupu a vyfotili jsme se. Několika uličkami jsme prošli k Václavskému náměstí. Z jeho dolního konce jsme v dálce viděli sochu svatého Václava na koni a za ním velkou budovu – Národní muzeum. Došli jsme až k němu a prohlédli jsme si sochu zblízka, nápisy a další čtyři svaté - Anežku Českou, Ludmilu, Prokopa a Vojtěcha. V blízkosti sochy jsme se nasvačili a přemístili jsme se do muzea. Dole v šatnách jsme se svlékli a prošli schodištěm do expozice dějin. Ty začínaly 13.stoletím, Přemyslem Otakarem I. Bylo tam vystaveno, co se v té době vyrábělo a dělalo, také modely hradů a opevnění, ukázky obléhání. Důkladnou prohlídku jsme ukončili u expozice husitských válek.

Poté jsme se vydali do přírodovědné části muzea. Nejdříve se nám ukázali koráli, pavouci, škeble, velcí krabi a také promítání pod mořskou hladinou. Další místnost patřila plazům a ptákům. Poslední místnost byla opravdu plná zvířat, samí savci. Například slon, hroch, lední medvěd, delfín, mrož, nosorožec, kapybara, žirafa a nesmíme zapomenout na kostru plejtváka obrovského.

Nakonec jsme vystoupali do kopule Národního muzea. Z výšky jsme viděli Václavské náměstí, Pražský hrad, Petřín s rozhlednou, Národní divadlo a Žižkovskou věž. Na závěr jsme v Muzeu nakoupili nezbytné suvenýry a vyrazili na oběd do Mc.Donald’s. Vlak cestou domů nabral zpoždění asi půl hodiny. Na nádraží už na nás čekali rodiče. Výlet byl velkým zážitkem, nejvíce mne ohromila kostra plejtváka a kopule.

David Koblic