Úspěch v mezinárodní dětské výtvarné soutěži v Lidicích

30.09. 2021

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice byla založena v roce 1967 k uctění památky dětských obětí z české obce Lidice, zavražděných německými nacisty, a všech dalších dětí, které zahynuly ve válečných konfliktech.

Ve čtvrtek 9. září se na zahradě Lidické galerie uskutečnilo slavnostní vyhlášení nejvyšších ocenění výstavy, medailí „Lidická růže“ a Cen poroty. Jedním z oceněných byl i žák 7. B Filip Maxera.

Tématem letošního 49. ročníku byl Robot a umělá inteligence na počest 100. výročí hry R.U.R. a vzniku slova "robot".

Celkem bylo z 11 213 prací ze 72 zemí světa v letošním ročníku oceněno 945 prací, kterým bylo uděleno 124 medailí tvůrcům z celého světa. Filip se se svým robotem dostal mezi 58 oceněných Čechů.

Patří mu za to velká gratulace.

Jana Kostrbová