Popis uměleckého díla v 7.A

01.12. 2015

Výuka slohu v sedmé třídě začíná opakováním již notoricky známého popisu. Každý zná tento útvar z předešlých let, někdo ho má rád, někdo ho nesnáší. Popis vypadá jednoduše, ale vyjádřit co vidím, neopakovat tvary sloves mít a být, myslet na systematičnost popisu a přidat textu alespoň základní uměleckou hodnotu, to není zrovna lehký úkol. Některým dětem ze 7.A to ale problém nedělá. Žáci měli popsat obraz Josefa Lady. Většina si s tímto úkolem poradila výborně. Dva nejpovedenější slohy si můžete přečíst. Autorkami jsou Klára Švecová a Sára Montoto.

Lukáš Lis

Josef Lada - Ponocný (autorka Klára Švecová) - ke stažení ZDE