Druhé dešťové dostaveníčko

07.12. 2021

Druhý dešťový projektový den, který prožila 4. A, se uskutečnil 2. prosince.

Po skládání pohádkových postav, Dešťové víly a Mrakomora, si děti sestavily myšlenkovou mapu na téma Déšť. Společně s paní Markétou Janouškovou si rozebraly obsah písně a vyzkoušely si vlastní textovou tvorbu. Zahrály si na různé hudební nástroje, propojily s hudbou další předměty. V hodině anglického jazyka se také dozvěděly, jaké počasí je typické pro Londýn a vytvořily si slovní zásobu na toto téma. Velmi je zaujal tanec s deštníky,   užily si hru na tělo ve vestibulu naší školy a relaxovaly s dešťovými holemi.

Děti si vedly úžasně, zaslouží velkou pochvalu. Moje poděkování patří paní Markétě Janouškové a naší paní angličtinářce Pavlíně Novotné za krásně vedené dopoledne.

Ilona Klimešová